راه‌نما

 

  صفحه‌ی بعد

صفحه‌ی قبل

سلام خدمت برادران و خواهران ايمانی،

 چنان‌چه تا به‌حال، شما مبلغی بابت اين كتاب الكترونيكی آنلاين (برخط) كه حاصل چندين سال تلاش است پرداخت نفرموده‌ايد، لطفا مبلغ ٢٠٠٠ تومان (دو هزار تومان) به‌شماره

 ٦٠٣٧٧٠١٠٨٥٢٢٦٠٤٨

بانك كشاورزی (شتاب)

به‌نام: حبيب‌الله خالقی كارت به كارت نماييد. در صورت داشتن سؤال بر روی "راه‌نما" در همين صفحه كليك نماييد.

 

اين كتاب الكترونيكی آنلاين (برخط) با تمام امكانات و بدون محدوديت حتی قبل از هيچ‌گونه پرداختی هم قابل اجرا است.

التماس دعا

دانلود (پياده سازی)

كتاب الكترونيكی "دعاهای قرآنی" - نسخه يك (گويا) ٢٠١ مگابايت

با قابليت كپی و چاپ صفحه‌های كتاب

 

صفحه‌ی حضرت محمد (ص) - صفحه‌ی يك از هفت

اين كتاب الكترونيكی توسط شركت  حياط آموزشی خالقی توليد شده است. info@khaleghy.com

 پس از اجرای تلاوت آیات، لطفا علامت ضربدر را کلیک نکنید. در عوض دکمه Back را کلیک کنید.

 پس از اجرای تلاوت آیات، لطفا علامت ضربدر را کلیک نکنید. در عوض دکمه Back را کلیک کنید.

 توجه

 تلاوت آيه

حضرت محمد (ص):

 

 كليك

◄حضرت محمد بن عبدالله صلی الله علیه وآله، خاتم پیامبران، نگین آفرینش و برترین مخلوق پروردگار، آن‌كه عرشیان بر او رشك می‌برند و فرشیان به دستگیری‌اش محتاج‌اند، در هفده ربیع الاول سال عام‌الفیل، جهان خاكی را به قدوم مبارك خویش منور نمود. ایشان از نسل اسماعیل (ع) فرزند حضرت ابراهیم (ع) است، كه در قبیله بنی هاشم، در مكه، در جوار خانه‌ی خدا و سرزمین قربان‌گاه اسماعیل به‌دنیا آمد. پدرش پیش از تولد رحلت نمود و مادرش را در كودكی از دست داد. اما سرانجام چهل سال بعد، قلب این طفل یتیم و فقیر، محل نزول فرشته‌ی وحی و كلام الهی، قرآن کریم گردید. ایشان زمانی به‌رسالت برگزیده شدند كه بت‌پرستی در مكه رواج داشت و خانه‌ی كعبه كه روزی ابراهیم (ع) آن‌را برای پرستش پروردگار یکتا بنا نهاده بود، به بتكده تبدیل گشته بود. حضرت محمد (ص) سیزده سال با رنج و مشقت و با وجود مشرکان ثروتمندی که رسالتش را انکار و ایمان آورندگان به ایشان را شکنجه می‌کردند، در مكه به تبلیغ دین اسلام پرداخت و پس از آن به دعوت قبایلی از مدینه،  به آن شهر هجرت نمودند و در آن شهر حكومت اسلامی تشكیل دادند. ایشان ده سال از دوران رسالت خویش را در مدینه سپری کردند، در حالی‌كه چه در مكه و چه در مدینه با انواع دشمنی‌ها، تحریم‌ها، تهدید‌ها و كارشكنی‌های مشركان مكه، یهودیان مدینه و منافقان مسلمان‌نما روبرو بودند. به‌طوریكه هر از چند‌گاهی، حكومت تازه تاسیس اسلام، با حادثه یا كارشكنی جدیدی روبرو شده و نبردی تازه اتفاق می‌افتاد. با این‌همه رسول الله (ص) و یاران با ایمان او، به یاری خدا توانستند بر مشركان غلبه كرده و پس از سال‌ها تلاش، شهر مكه را فتح كنند و آن‌را از وجود شرک و بت‌پرستی پاك نمایند و اسلام را در سرتاسر عربستان و بلكه در تمام جهان انتشار دهند. آیینی كه تنها نجات‌بخش همه‌ی انسان‌ها و تکمیل كننده‌ی تلاش همه‌ی انبیاست. آن بزرگوار در دوران عمر پر برکت خویش در نهایت زهد و سادگی زندگی می‌کرد و هرگز چیزی از مال دنیا برای خود نیندوخت. با این‌همه در تقوی و تقرب به خداوند، سرآمد بشریت و کامل‌ترین مخلوق پروردگار است. چنان‌که خداوند ایشان را قله‌ی تمام کمالات انسانی و نمونه‌ای کامل در همه‌ی جنبه‌های زندگی بشر معرفی می‌کند.

 

 

 

سرانجام پیامبر گرامی اسلام، حضرت محمد (ص) در ٢٨ صفر سال دهم هجری، در ٦٣ سالگی، جهان را ترك گفته و به پروردگار متعال پیوست. درحالی‌که قرآن و اهل بیت خویش را برای هدایت جهانیان باقی گذاشت تا عالمیان با توسل به این‌دو میراث گران‌قدر، راه خداپرستی را تا رسیدن به مقصود به‌سلامت طی کنند و از گمراهی و سرگردانی نجات یابند.